Nátěry dřeva

Na nátěry dřeva se v dnešní době používají lazurovací či krycí nátěry.

IMPREGNACE DŘEVA

- impregnace dřeva je velmi důležitá k ochraně před dřevokaznými škůdci. Impregnovat lze natíráním, namáčením a nebo náročnějším, ale nejúčinějším způsobem vakuotlakovou impregnací. Nejznámějšími impregnacemi jsou: Bochemit, Tanalit, Korasit a Lastanox.

KRYCÍ NÁTĚRY

- krycí nátěr ať už bílý či barevný, se používá jen tehdy pokud bylo dřevo opravováno tmelem a nebo pokud je povrch dřeva nevzhledný a chceme obnovit či oživit staré nátěry. Ke krycím nátěrům se používají barvy a emaily, které zakryjí kresbu dřeva a úplně sjednotí povrch daným odstínem. Můžeme si jej vybrat ze vzorníku barev. Krycí nátěry se používají zejména pro nátěr dveří, nátěr oken, nátěr židlí, nátěr stolů, nátěr kuchyňské linky, nátěr zárubní atd.

LAZUROVACÍ LAKY

- pokud chceme aby dřevo neztratilo svůj přirozený vzhled, sáhneme po lazurovacím laku. Jsou buď na bázi alkydové pryskyřice s obsahem ředidla nebo na akrylové, které jsou vodou ředitelné a ředidlo neobsahují. V interiérech používáme lazury akrylové, které nezapáchají. Lazurovací laky také dělíme na tenkovrstvé a silnovrstvé lazury.

TENKOVRSTVÉ LAZUROVACÍ LAKY - tenkovrstvé lazury pronikají hluboko do dřeva a netvoří vrstvu, která by se po čase mohla odlupovat. Nátěr dřeva provádíme ve 2-3 vrsvách. Nejčastější značky lazur: Luxol, Xyladekor classik, Eternal lazura. Používá se na lazurování chaty, lazurování plotů, lazurování podhledu, lazurování rodinného domu atd.

SILNOVRSTVÉ LAZUROVACÍ LAKY - silnovrstvé lazury jsou vysoce odolné proti povětrnostním podmínkám a udržují si svůj nový a svěží vzhled po dlouhou dobu. Silnovrstvá lazura se nanáší ve 2 vrstvách. Nejčastější značky lazur: Sadolin extra, Lazurol gold, Xyladekor oversol.

 

Kontakt

Karel Šmehlík
U pošty 7
625 00 Brno
Tel: +420 773 116 383
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.