Benátský štuk

LUXUSNÍ POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Benátský štuk neboli umělý mramor je speciální technika, která ve Vašich prostorách vytvoří dojem luxusu a nepřekonatelné elegance.

Díky své vyjímečnosti se aplikuje hlavně v reprezentačních prostorách - obývací pokoje, haly, chodby, administrativní budovy, banky, restaurace, kluby, obchody, hotely, bary, diskotéky atd. Bez problémů snáší vlhokst, proto je vhodný i do koupelen a kuchyní.

Benátský štuk je vysoce otěruvzdorný. Má velmi hladký povrch, díky kterému se na něm nedrží prach a tím pádem je do značné míry bezúdržbový. Námi realizovaný benátský štuk provádíme přírodními materiály, díky kterým je zdravotně nezávadný a může být tedy bez problému použit do dětských pokojů a ložnic.

Benátský štuk je vysoce lesklý a zrcadlově odrážlivý, opticky rozšiřuje prostor.

Barevnost benátského štuku je prakticky neomezená. U prostor, které chceme opticky rozšířit a rozzářit, je třeba použít bílý nebo světlý odstín. Pro pocit intimity a klidu zase volíme odstín tmavší a teplejší.

TECHNOLOGICKÝ POSTUP

- podklad by se měl většinou přetmelit hladkým tmelem (stěrkou) a druhý den přebrousit. Poté se podklad napustí speciální penetrací, která obsahuje mikropísek. To děláme hlavně proto, aby se nám povrch zpevnil a díky mikropísku nám materiál lépe přilnul a držel.

Nerezovým hladítkem naneseme první podkladovou vrstvu, kterou po zaschnutí lehce zbrousíme. Poté naneseme pomocí špachtle další jednu až dvě finální vrstvy, kterými vytváříme dekoraci benátského štuku. Pro vykreslení efektu mramoru a dokonalý lesk povrch řádně přeleštíme nerezovým hladítkem a špachtlí. Po vytvrzení, což může znamenat až tři týdny, na povrch naneseme vrstu speciálního vosku pro dosažení plné omyvatelnosti. 

 

 

 

Kontakt

Karel Šmehlík
U pošty 7
625 00 Brno
Tel: +420 773 116 383
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.