Travertino romano

Travertino romano je speciální dekorativní omítka, která dokonale napodobuje vzhled přírodního kamene a je vhodná pro interiér i exteriér. Dá se aplikovat do historických i moderních objektů, je bez zápachu, nehořlavé a šetrné k životnímu prostředí. Je možné vytvářet nádherné efekty v nejrůznějších odstínech - můžeme vytvořit např. sametový vzhled, kovové a perleťové odlesky nebo zlatavý efekt. Materiál je složen z mramorových zrn, písku a vyzrálé vápenné mazaniny, což zajišťuje jeho dokonalou přilnavost na jakýkoliv typ povrchu. Travertino romano je paropropustné, voděodolné a odolné proti plísním. 

TECHNOLOGICKÝ POSTUP

- povrch musí být suchý a vyzrálý (nové omítky nejméně 30 dní). Povrch očistíme a aplikujeme penetraci pro sjednocení a zpevnění podkladu. Poté, pomocí nerezového hladíka, naneseme vrstvu materiálu a vtlačováním, pomocí kartáče, vytváříme nepravidelnou strukturu - nepravidelné žilkování a nerovnoměrné prohlubně. Až povrch začne zasychat, vyhlazujeme jej pomocí nerezového hladítka, a tak dosáhneme zmenšení prohlubní a vytvoříme tak strukturu travertinu. Než povrch zcela zaschne, znovu vyhladíme nerezovým hladítkem. Působíme větším tlakem abychom docílili celoplošné hladkosti povrchu, přičemž nepravidelné žilkování zůstává zachováno a vytváří imitaci kamene. Pro vytvoření efektu kamenných bloků, děláme drážky v povrchu hranou malé špachtle či šroubovákem. Jestliže chceme aby byl povrch voděodolný, musíme aplikovat ochranný nátěr.

Pracujeme s materiály od firmy Oikos, která nabízí 9 odstínů pro přírodní travertin - Tivoli, Dorato, Striato, Toscano, Bianco spino, Avana, Acqua bianca, Natural a Anticato a další designové odstíny.

travertino 

Kontakt

Karel Šmehlík
U pošty 7
625 00 Brno
Tel: +420 773 116 383
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.