Tapetování

Nádherná okrasa a oživení pro Vaše stěny.

Stará móda se stala novou.
Široká nabídka tapet a bordur přinese nový impuls pro Váš interiér. Naši tapetáři Brno zdarma přijedou, poradí, navrhnou a vyberou hned z několika druhů, které naleznete popsané níže!

PAPÍROVÉ TAPETY

- papírové tapety jsou z raženého, potištěného a mačkaného papíru. Jsou výrazně levnější oproti jiným druhům a dají se použít téměř kamkoliv, kde není vlhkost. Mohou se zlehka omývat, bohužel mají kratší životnost.

VINYLOVÉ TAPETY 

- vinylové tapety jsou vhodné na náročnější druhy povrchů, díky kvalitní vrchní vinylové vrstvě je lze použít i do vlhkých prostor jako je např. koupelna. Díky své struktuře je možné vinylové tapety použít jako zamaskování různých nerovností či prasklin. Vinylové tapety jsou vynikající na údržbu, jsou levnější jak vliesové tapety. 

VLIESOVÉ TAPETY

- vliesové tapety jsou u nás novější, velice moderní a čím dál tím víc oblíbenější druh tapet. Jsou vysoce paropropustné vůči vzduchu a vodní páře, tím pádem se dají bez problému použít ve vlhkém prostředí. Vliesové tapety jsou snadné na údržbu a jsou schopné, jako u vinylových tapet zakrýt určité nerovnosti na zdi. vliesová tapeta patří mezi nejdražší z tapet.

FOTOTAPETY

- fototapety jsou vyrobené z odolného papíru. Patří k nejoblíbenějším druhům tapet díky neomezeným možnostem výběru. Fototapetu si můžete buď nechat vytvořit podle svých fotografií či namalovaných obrázků nebo vybrat již z hotových návrhů a velikostí. Jsou cenově dostupné. 

TEXTILNÍ TAPETY

- textilní tapety jsou nejstarším druhem nástěnné dekorace. Variant textilních tapet je hned několik např. syntetická nebo přírodní vlákna, lýko, plsť, malé šňůry apod..

VELUROVÉ TAPETY

- velurové tapety se začaly vyrábět už v 17. století a zpracování je velmi náročné. Používají se většinou do památkových budov a do stylových interiérů.

PŘETÍRATELNÉ TAPETY

- přetíratelné tapety jsou speciální druh. Bývají často vyrobené ze skelného vlákna, vliesu, plastů nebo textilu a mohou mít různé geometrické vzory jako jsou kytky, čtverce a mnoho dalšího. Svou cílovou podobu získají až po přemalování barvou kde daný geometrický vzor vystoupí na povrch.

TAPETY Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ

- tapety z přírodních materiálů jsou poslední dobou velmi vyhledávané, jsou tvořené z přírodních materiálů jako je např. bambus, tráva, listy, korek, konopí apod. a tvoří jakoby živý povrch tapet.

TAPETY S KOVOVÝM EFEKTEM

- tapety s kovovým efektem bývají vyrobené z hliníkové fólie. Kovový efekt může být měděný, stříbrný nebo zlatý, tvoří ho barevný lazurovaný povlak. Pro náročnější klientelu jsou k dostání tapety s patinou, které jsou ovšem mnohem dražší.

 

Kontakt

Karel Šmehlík
U pošty 7
625 00 Brno
Tel: +420 773 116 383
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.