Malování

Malíři pokojů Brno a okolí provádí veškeré malířské práce i malování na klíč.
Malujeme bytové i nebytové prostory, haly, kanceláře, restaurace, obchody, družstevní domy, byty, pokoje, školy, rodinné domy, schodiště aj.

Malíř Brno a okolí Karel Šmehlík provádí malbu bílou i barevnou. Barevné odstíny dle Vašich představ namícháme přímo na místě nebo si barvu vyberete dle vzorníku a my zajistíme její namíchání v prodejně.

Naši malíři malují se značkami Primalex, Dulux, Tolens, Remal, HET atd.

Z řady značek nejčastěji malujeme Primalexem, který má bohatou nabídku.
Malujeme válečkem, štětkou a nebo stříkáme vysokotlakou pistolí.

Před malováním je důležitá také kvalitní příprava podkladu stěn a stropů

Malování provádíme na všechny druhy omítek - staré omítky ve starých domech, nové omítky nebo sádrokartony v novostavbách, novějších bytech a domech.

Malířské práce Brno

STARÉ OMÍTKY

- staré omítky se mohou loupat, odpadávat nebo praskat na více místech. To jsou pravděpodobně následky několika vrstev staré malby, vlhkosti, či mastnoty. Proto ke starším omítkám přistupujeme individuálně. Buď se dají opravit lokálně tj. oškrabání konkrétního místa, zamezení dalšího šíření tmelem, popř. izolací a poté zamalování. Anebo celoplošně (většinou doporučujeme) tj. celoplošné škrabání starých maleb, rozmývání, napenetrování hloubkovou penetrací, lokální tmelení nebo celoplošné potažení stěrkovým tmelem pro dokonale hladké a pevné zdi, broušení a poté malba.

NOVÉ OMÍTKY

- po zhotovení nových omítek je potřeba nechat povrch pořádně vyschnout a vyzrát nejméně 2 týdny. A poté před malováním zbrousíme přebytečné kamínky a řádně napenetrujeme hloubkovou penetrací.

SÁDROKARTONY

- U nových sádrokartonů dbáme opět na řádné napuštění hloubkovou penetrací pro zpevnění. U nových sádrokartonů je zapotřebí kvůli kryvosti aplikovat tři vrstvy malby místo obvyklých dvou.

 

 

Kontakt

Karel Šmehlík
U pošty 7
625 00 Brno
Tel: +420 773 116 383
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.